10. dubna 2011 Národní výstava psů Ostrava - AKCE

 

V neděli 10. dubna 2011 jsem se zúčastnil Národní výstavy psů všech plemen na výstavišti Černá louka o Ostravě, kterou pořádala Kynologická organizace 1 - Ostrava.

Hned na začátek musím říct, že nechápu, proč se tomu výstavišti říká Černá louka, když tam byla tráva normálně zelená :-) Jako doprovod jsem si s sebou vzal jako vždy Toma a Gábu - nejen proto, že je s nima psina, ale taky proto, že umí řídit :-) než bych tam došel, byl by asi konec :-)... měsíce :-) Dalšími členy posádky byla dvojčata Danďa a Áďa - taky povedená dvojka - vedoucí vozu jim říkal Mašloň a Kožak, tak nevím, já jsem je jen olíznul, aby se neřeklo :-) Musím naprosto nezaujatě říci, že mi tenhle den přišel poněkud naruby - výstaviště Černá louka se zelenou trávou a dvojčata, která si jsou podobná asi tak jako já a moje ségra Ananta - jak se říká black and white. Nic méně jsem nepodléhal panice, ta teprve přijde :-)

Do Ostravy jsme dojeli včas - zase jsme s sebou museli mít takovou malou televizi, ze které někdo mluví :-) jeli jsme asi celkem rychle, protože jsem nestačil počítat stromy podél silnice... no, taky jsem teda trochu spal, tak sorry :-) U výstaviště to celkem šlo - auto jsme zaparkovali, já si odskočil ke stromu a „hurá" do haly - raději bych byl venku, já ty vnitřky moc nemusím :-) U vchodu jsem prošel veterinární kontrolou, vzali jsme si katalog a šli najít kruh - bylo tam ještě kousek místa, tak dvounožci Mašloň a Kožak rozložili židle a já se šel podívat do kruhu - zkušeně jsem se proběhl, vzali jsme naše číslo a zkusil jsem si zapózovat :-) po těchto formalitách jsem šel ven a čekal tam, než na mě přijde řada :-)

Konečně :-) šel jsem dovnitř a chvilku si ještě poležel a potom hurá do kruhu, kde byli staří známí Daggo Nos Miu a Chang-Po Gangkar Barnali. Pan rozhodčí nás nechal proběhnout, ale já jsem si při tom řekl, že ukážu taky nějakou show, tak jsem začal „malinkato" vyvádět, až nás pan rozhodčí napomenul a bylo se mnou zahrkáno jak s užíváním :-) to jsem pochopil, že je něco špatně a začal docela sekat latinu :-) i když nevím, co je na skákání po zadních a vrčení špatného :-) :-)  Po kontrole zubů a toho jak umím běhat sem a tam jsem se zařadil na konec a čekal, až tím samým projdou i kolegové. Potom jsme si ještě dali kolečko nebo dvě (já to nepočítám, ale cítil jsem závaží na konci vodítka :-)) a pan rozhodčí přistoupil k verdiktu - získal jsem Výborná 1 a CAJC...JUPÍÍÍ Díky tomu jsem také soutěžil se slečnou Brittany Vládce noci o Nejlepšího mladého plemene (BOJ) a musím přiznat, že jsem to také vyhrál :-) ikdyž Brittany je taky moc pěkná :-)

Díky těmto úspěchům jsem se ještě šel proběhnout do Závěrečného kola o Nejlepšího mladého výstavy, kde jsem se dostal do užšího výběru, ale na bednu to ještě nebylo :-)

 

Rozhodčím této výstavy byl pan Ing. Leoš JANČÍK (ČR).

Fotografie z Národní výstavy psů všech plemen Ostrava 2011.

 

PS: Cestou domů nám došla u Moravské Třebové nafta (hlavně, že to svítilo a předjížděli jsme :-)). Ještě jednou děkujeme Jole a Jendovi Jeřábkovým za Asistenční službu a pomoc!