5. února - 6. února 2011 Mezinárodní výstava psů všech plemen DUO CACIB Brno - AKCE


V sobotu a neděli jsme se zúčastnili mezinárodní výstavy psů všech plemen v Brně, kterou pořádala Českomoravská kynologická unie na Brněnském výstavišti.

V sobotu ráno jsme vyrazili z Blížňovic směr Brno s malou zastávkou ve Vysokém Mýtě. Cesta utíkala vcelku rychle (malinko jsme nestíhali). :-) Do Brna jsme dorazili (s pomocí navigace) v pořádku a včas. Po menších peripetiích s parkováním jsme vyrazili ke vstupní bráně, kde jsme prošli veterinární kontrolou. Od brány jsme šli do pavilonu F, kde jsme se potkali s Toncarovými z Prahy (páníčkové Alfíka) - jelikož jsou ostřílení vystavovatelé, byli v pavilonu a u kruhu včas, a tak měli krásná místa v první řadě :-) Využili jsme toho a hned jsme k nim přisedli - respektive jen páníček, já jsem s Gábi venku číhal :-) I když musím přiznat, že jsem měl možnost "očmuchat" výstavní kruh a párkrát se v něm dokola proběhnout.  

Posuzování v kruhu začalo přesně v 9:30, ale na nás přišla řada až kolem 12 hodiny. Tentokrát jsme byli ve třídě mladých celkem 4 pejsci. Pan rozhodčí si nás prohlédl a poté nechal klusem proběhnout. Po klusu následovala kontrola zubů (moje silná stránka :-))...tentokrát jsem byl tak hodný, že si pan rozhodčí zkontroloval zuby sám...páníček se jen držel vodítka :-) Po celkovém "okouknutí" a posouzení jsme se zařadili na konec a čekali, až se ukážou kolegové. V kruhu jsme zůstali jen 3 - 1 pejsek byl asi unavený a nechtělo se mu běhat, tak kruh opustil předčasně. Po závěrečném klusu jsme získali ocenění Výborný 1, CAJC (pro zobrazení výsledků vyberte "Výsledky sobota" a v rolovací liště plemeno Tibetská doga s stiskněte "Zobrazit"). :-) 

Díky umístění jsem se zúčastnil i "souboje" o Nejlepšího mladého jedince plemene s fenkou ze třídy mladých. Tuto soutěž jsem také vyhrál a získal titul Nejlepší mladý jedinec, což mě pošouplo do soutěže o BOBa (Best of breed = Nejlepší plemene) a BIS Junior (Best in show junior = Nejlepší mladý výstavy). V těchto soutěžích jsem se již neumístil, ale byla to dobrá zkušenost. :-)

 

Rozhodčí této výstavy byl pan Mag. Blaž KAVČIČ (SLO).

 

Po skončení výstavy jsme se vydali do Drásova, kde jsme nocovali u tety Káti :-) Teta Káťa má miminko Natálku, ale hlavně 3 pejsky - fenku Isu (Rhodéský ridgeback) a fenku Wonnie a pejska Dana plemene Collie...takže byla psina :-)

 

V neděli ráno jsme nasedli do auta a z Drásova přejeli do Brna, opět do haly F, kde jsme zjistitili, že došlo ke změně rozhodčího a kruhu, kde budeme posuzováni. Náš nový kruh byl na druhé straně haly, kde jsme se usídlili u vchodu, kde mě téměř po celou dobu opatrovala Gábi, a páníček chodil hlídat, kdy na nás přijde řada.

Bylo asi 12 hodin a konečně jsme šli na řadu - tentokrát jsme byli v kruhu pouze 2 - pejsek, který s námi byl i v sobotu. Po nastoupení a klusu jsem předvedl panu rozhodčímu zuby a poté jsme byli posouzeni u stolku. Po nás byl posouzen "kolega" a po kolečku klusu nám byla zadána známka Výborný 1 a titul CAJC (po kliknutí na odkaz vyberte "Výsledky neděle", v rolovací liště plemeno Tibetská doga a poté klikněte na "Zobrazit"). 

Tak jako v sobotu, tak i v neděli jsme se zúčastnili soutěže o Nejlepšího mladého jedince plemene, ale tentokrát s jinou fenkou :-) I v neděli se nám tento titul podařilo získat!! :-) Po posouzení ostatních tibeťáků jsme šli ještě do soutěže o BOBa, kde tak, jako v sobotu, vyhrál pesan Chenporewa Hum Harishankar. V neděli jsme soutěž BIS Junior vzdali, protože jsme toho měli už plné brýle a popravdě jsem byl už trošku nevrlý a vrčel jsem na všechno kolem sebe :-)

 

Rozhodčí této výstavy byl pan Otakar VONDROUŠ (ČR). 

 

PS: Tato výstava pro nás byla velmi úspěšná, ale i náročná...no, příště pojedeme asi jen na jeden den :-) A teké omluvte, prosím, kvalitu fotek - budeme muset pořídit kvalitnější aparát :-)

 

Pár fotek tibeťáků, kteří byli na výstavě k vidění.

Fotografie ze soboty a neděle z Duo CACIBu.